Зниження світових цін на нафту і збільшення поставок кукурудзи в порти призвели до відкату цін на кукурудзу на близько $10/т, нівелювавши зростання на попередньому тижні. Про це повідомили у GrainTrade.

Фахівці називають таке зниження очікуваним і пов’язаним з прискоренням збирання кукурудзи в Північній півкулі. Зазначають, що на здешевшання вплинули і прогнози збільшення світового врожаю кукурудзи.

NB: Січневі ф’ючерси на нафту марки Brent на біржі ICE Futures Europe продовжують повільно відновлюватися після падіння тиждень тому, але торгуються на рівні $83,3/барель. Грудневі ф’ючерси на нафту WTI на Нью-Йоркській біржі NYMEX знизилися на $81,8/барель, що практично відповідає рівню місяць тому.

В Україні закупівельні ціни на кукурудзу в п’ятницю і в понеділок активно знижувалися. В цілому вони втратили близько $10/т. З поставкою в порт кукурудза в Україні коштує $260-263/т, або 7700-7750грн/т.

Вартість доставки в порти залишається на високому рівні близько 1000-1400грн/т. Аналітики зазначили, що це і надалі стримуватиме масові поставки кукурудзи в порти. Однак відзначили, що поставки за форвардними контрактами збільшилися. При цьому компанії змушені переплачувати за доставку, щоб ухилитися від штрафів за непоставку.

Зазначимо, що за даними Мінагрополітики, кукурудзу в Україні зібрали з 61% площ 3,3 млн га. Намолотили 22,8 млн т при врожайності 6,82 т/га. Ці показники підтверджують прогнози врожаю близько 38-39 млн т в цьому сезоні.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram