З початком весни — 1 березня — в Україні стартує безкоштовний навчальний онлайн-курс з експорту до Європейського Союзу «Smart exporter: електронні ресурси, регулювання та вимоги для експорту до ЄС», мета якого допомогти українським аграріям краще орієнтуватися в європейських вимогах до експорту продукції.

Як зазначила прес-служба Держпродспоживслужби, курс напрацювала студія онлайн-освіти EdEra за підтримки проекту ЄС «Association4U» та Western NIS Enterprise Fund, а тренером і консультантом з питань експорту на європейські та міжнародні ринки цього курсу буде Олег Мірошниченко.

— На законодавчому рівні ми маємо досить суттєвий прогрес. Але базове законодавство — це лише частина, бо великий обсяг роботи проводиться на рівні підзаконних актів, — зауважив голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа.

За його словами, щоб інтегрувати українське законодавство до вимог ЄС потрібно напрацювати та прийняти орієнтовно 120-130 актів.

Однак це лише один крок, а для реалізації законодавчих норм та їх впровадження на практиці заплановано проведення низки тренінгів. Зокрема із запровадження системи HACCP підприємствами, які займаються заготівлею та зберіганням зерна.

Зареєструватись на курс можна за цим посиланням.