Торік український врожай сої зріс на 7%

Редакція GrowHow.in.ua   2023-03-21
У 2022 році в Україні соєю було засіяно понад 1,5 млн га. З них зібрали 3,7 млн тонн врожаю — на 7% більше порівняно з попереднім роком. Про це GrowHow повідомили у Мінагрополітики.

Близько 658 тис. тонн української сої (17,5% загального виробництва) було сертифіковано як таку, що відповідає принципам сталості. Тобто вона не є генномодифікованою та вирощена на земельних ділянках без вирубки лісів та зміни цільового землекористування, згідно зі стандартами Асоціації «Дунайська Соя». Це гарантує суворе дотримання норм ЄС щодо системи захисту рослин, скорочення викидів парникових газів і простежуваності до поля.

Такого значного результату вдалося досягти завдяки реалізації Програми Протеїнового Партнерства. Програма спрямована на стимулювання виробництва не ГМ-сої сталим способом для подальшого постачання до країн Європи. Партнери інвестують у діяльність із розповсюдження агрономічних знань і сертифікацію фермерів та елеваторів в Боснії та Герцеговині, Молдові, Сербії та Україні.

Читайте також: Аналітики очікують зниження маржі переробки української сої у другій половині сезону

Як підкреслили в Асоціації «Дунайська Соя», українські фермери непохитно дотримуються принципів сталості сільськогосподарського виробництва і продовжують робити внесок у глобальну продовольчу безпеку.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram