Цьогорічної весни погода в основних країнах–експортерах зерна була сприятливою для посіву та дозрівання урожаю. До того ж, наступного тижня в основних регіонах вирощування очікують дощів, які також покращать перспективи врожаю. Про це розповіли в Українській зерновій асоціації.

Потужні опади на початку квітня у США істотно затримали посівну кампанію. Однак зараз темпи сівби значно прискорилися. Так, кукурудзою засіяно 86% запланованих площ, соєю 66%. Дещо менше від середнього показника за 5 років на поточну дату у США засіяли ярої пшениці лише 73% (порівняно 92%). Це відбулося через дощі на північних рівнинах. На південних рівнинах США рясні дощі зменшують посуху та сприяють розвитку ярих посівів, але вже не зможуть покращити стан озимої пшениці.

Канада також прискорює темпи сівби, а дощі, які очікують наступного тижня, покращать перспективи врожаю каноли та ярої пшениці та ситуацію в районах, що постраждали від посухи восени.

NB: На півдні Бразилії зараз ідуть потужні зливи, які незабаром сягнуть центральних регіонів — це покращить стан посівів кукурудзи другого врожаю.

Дощі впродовж наступного тижня пройдуть і у Чорноморському регіоні. На тлі помірних температур вони сприятимуть формуванню гарного врожаю. В Україні, зокрема, рясні дощі вже посприяли поліпшенню перспектив врожаю. Дефіцит вологи все ще залишається на півдні та в центрі, проте на тлі невисоких температур розвиток посівів іде нормально.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram