Старі дерева стійкіші до посухи — результати дослідження

Редакція GrowHow.in.ua   2022-12-28
Захист старих дерев має вирішальне значення в умовах зміни клімату, оскільки старі дерева більш стійкі до посухи. Це показало масштабне дослідження, опубліковане в Nature Climate Change.

Дослідники з Мічиганського університету (США) вивчили стан понад 20 тис. дерев на п’яти континентах і побачили, що в умовах посухи старі дерева ростуть краще, ніж молоді. Науковці зробили висновок, що старі дерева можуть ефективніше справлятися з поточними змінами клімату.

Зважаючи на таку знахідку, вчені наголосили, що особливу увагу слід приділяти охороні старих лісових комплексів, назвавши їх «оплотом біорізноманіття». Дослідники проаналізували дані про дерева з Міжнародного банку даних, який збирає інформацію про ріст деревних кілець (International Tree-Ring Data Bank). Врахували 119 видів та їх розвиток під час та після періодів посухи, зосередившись на деревах, крони яких розвиваються у самому верхньому ярусі лісу.

Дерева кожного виду розділили на молоді, середні та вікові. У ході досліджження виявили, що посушливі періоди мали найбільший негативний вплив на швидкість росту молодих дерев, а відтак і на кількість поглиненого ними вуглекислого газу.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram