Наразі така оцінка можлива завдяки сприятливим погодним умовам до перезимівлі. Так, перша декада грудня характеризувалася мінливою погодою з різкими перепадами температури повітря. Середня температура повітря на початку декади становила від 2 до 90С морозу. Вже у другій половині декади температура підвищилася до 1,9-5,00С тепла. Максимальна температура повітря в найтепліші дні становила 1,0-9,10С тепла, мінімальна температура в найхолодніші ночі знижувалася до 7-160С морозу.

Впродовж останнього тижня опади у вигляді дощу, мокрого снігу та снігу різної інтенсивності відзначалися майже на всій території країни, що дозволило поліпшили вологозапаси в орному шарі ґрунту, повідомляють в УкрАгроКонсалт.Станом на 30 листопада, сніговий покрив висотою від 1 до 10 см відмічався на більшій частині території країни. В окремих районах Івано-Франківської області його висота досягала 15-19 см. У південних областях снігу на полях не було. Однак з 30 листопада, внаслідок переміщення активного циклону, відбулося збільшення площі покриття і висоти снігового покриву на 2-20 см.

У зв’язку з потеплінням в другій половині першої декади грудня в більшості областей сніг розтанув, в північних і східних областях місцями зберігся, висота його становить від 1 до 10 см.

Агрометеорологічні умови для перезимівлі озимих зернових культур в кінці третьої декади листопада на початку першої декади грудня складалися задовільно. В цілому стан озимих посівів оцінюється як добрий та задовільний.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram