За даними Держстату, індекси цін продукції сільського господарства, реалізованої вітчизняними підприємствами протягом січня-серпня поточного року знизились на 3,1%, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, пише AgroTimes
Зокрема, ціни на продукцію рослинництва за вказаний період впали на 3,4%, тваринництва – на 2,3%, у порівнянні з відповідними даними 2018 року.

Крім того, у вересні цього року індекс продовольчих цін ФАО виріс на 3,3%, у порівнянні з вереснем 2018 року. А у порівнянні з серпнем поточного року ціни майже не змінилися, повідомляє електронна зернова біржа Grain Trade.Як зазначається, значне падіння цін на цукор було компенсоване подорожчанням рослинних олій та м’яса, тоді як ціни на молочні товари знизилися незначно.

Індекс цін на зернові склав у вересні 157,6 пунктів, що майже відповідає рівню серпня, проте на 3,9%, або 6,4 пункта поступається показнику вересня 2018 року.

Динаміка цін на основні зернові культури була різнобічною. Ціни на пшеницю у вересні виросли завдяки активному попиту, хоча залишилися на 11% нижчими, ніж у вересні 2018. Ціни на кукурудзу впали, у порівнянні з серпнем, під тиском світових пропозицій.

Індекс продовольчих цін ФАО показує, як за місяць змінилися світові ціни на основні продовольчі товари: зернові, молочні та м’ясні товари, цукор, рослинні олії. Він розраховується на основі середніх показників індексів п’яти товарних груп, визначених з урахуванням середнього показника частки кожної групи в експорті.

Як повідомлялося раніше, протягом серпня поточного року ціни реалізації сільгосппродукції опустилися на 5,3%.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram