Велика Палата Верховного Суду зробила висновок, що  спір між міською та районною радами про скасування держреєстрації права власності на землю не має публічно-правових ознак та належить до юрисдикції господарських судів.

Відповідна позиція викладена у постанові від 2 жовтня у справі № 911/488/18, повідомляє портал ЮрЛіга.

Велика Палата пояснила: якщо, як вважає позивач, саме в результаті державної реєстрації права власності за третьою особою-суб’єктом звернення за такою послугою порушується (не визнається, оспорюється) право власності позивача, має місце спір про цивільне право з цією особою, яка і має бути належним відповідачем у спорі про скасування запису про проведену державну реєстрацію речового права, адже наслідки вирішення такого спору судом безпосередньо впливають на зміст та стан речового права саме цієї особи.До того ж, навіть якщо держреєстратор не порушив законодавство при проведенні державної реєстрації права, це не є перешкодою для розгляду спору за цивільним позовом, задоволення якого є підставою для вчинення реєстраційних дій.

Справи у спорах між органами місцевого самоврядування, що виникають з правовідносин, у яких органи місцевого самоврядування є учасниками цивільних відносин та реалізують повноваження власника майна, не мають ознак публічно-правового спору та належать до юрисдикції господарських судів.

Для того, щоб подати позов до нового власника землі, яку ви вважаєте своєю, необхідно точно знати, за ким вона зареєстрована. Радимо користуватися сервісом SMS-маяк Земля, який забезпечує інформування про початок та хід реєстраційної процедури стосовно земельних ділянок.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram