Урожайність сорго в Україні через 3 роки може досягти 25-27 т/га. Таку думку висловив генеральний директор науково-виробничого товариства «Укрсорго» Ярослав Бардин під час міжнародної виставки «АгроВесна», передає AgroPortal.ua.

Він зазначив, що на дослідних ділянках вже стабільно виходить врожайність до 22 т/га. Крім того, наявність у цьому сезоні достатнього сніжного покрову та достатня сума ефективних температур дозволяють впевнено прогнозувати у цьому сезоні середню врожайність сорго на рівні у 20 т/га.

— Ми вирощували 4 культури в однакових умовах: сорго, кукурудзу, сою і соняшник. Хотіли переконатися, яка з них дає більший економічний ефект. За системою посіву Twin Row (з міжряддями в 50 см і відстанню між рослинами в 20 см) при однаковій обробці і захисту отримали максимальні врожаї: сої (без ГМО) — 4,5 т/га, соняшнику — 4 т/га, кукурудзи — 11 т/га і сорго — 22 т/га, — розповів науковець.

За його словами, потенціал кукурудзи в Україні максимум 15 т/га, а сорго завжди дасть на 20-30% вище показник врожайності при однакових умовах.

Бардін вважає, що сорго помилково вважають нішевою культурою для поганих грунтів.

— Якщо цю культуру висівати в сівозміні на хороших землях, сорго перевершує за всіма показниками кукурудзу. При правильному розміщенні та харчуванні можна вдвічі збільшити продуктивність сорго завдяки його здатності кущитися і давати повноцінні бічні пагони, — додав експерт.

Ярослав Бардин прогнозує, що через 3-4 роки сорго може повністю замінити кукурудзу в кормовиробництві.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram