За останній тиждень ціни на соняшник з доставкою на завод виросли на 200-400 грн/т до 19000-20500 грн/т (722-775 $/т з ПДВ) для олійності 46-48% та з премією за кращий вміст олії. Виробники стримують продажі, очікуючи підвищення цін до торішнього рівня та зниження вартості перевезень, які за останні місяці подорожчали вдвічі, повідомляє Grain Trade.

За оцінками переробників, виробники реалізували лише 1/3 зібраного соняшнику, хоча зазвичай в цей період вже продано майже половину врожаю. Щоб завантажити потужності, переробники змушені піднімати закупівельні ціни, навіть попри отримання від’ємної маржі переробки.

NB: Ціни пропозицій української соняшникової олії з поставкою в грудні виросли до 1420-1430 $/т FOB на тлі зменшення пропозицій соняшника та невизначеності з подальшою інтенсивністю поставок.

В Україні дощі найближчими днями можуть збільшити пропозиції автотранспорту, що дозволить активізувати перевезення законтрактованого соняшника з господарств на заводи та збільшити продажі на тлі зростання закупівельних цін.

Аграрії мають значні запаси обігових коштів, тому очікують зростання цін до торішнього рівня 24-27 тис. грн/т з доставкою на завод. Проте вони не враховують, що Україна та Росія зібрали більший, ніж торік, врожай соняшнику, а надходження на ринок навесні рекордного врожаю сої з Бразилії може обвалити ціни на олію, тому переробники не зможуть продати соняшникову олію за високими цінами.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram