Витрати на вирощування цукрового буряку цьогоріч зростуть на 44%. Про це свідчать розрахунки фахівців УКАБ.

Як зазначили експерти, таке зростання може призвести до подальшого скорочення посівних площ під культурою. Унаслідок цього виникне дефіцит цукру на внутрішньому ринку. Ускладнює ситуацію стрімке зростання вартості ресурсів та інших складових собівартості.

За попередніми оцінками, собівартість виробництва буряка в 2021/22 МР зросте на 44% в порівнянні з попереднім періодом. Через це, напередодні нової посівної кампанії, фермери починають відмовлятися сіяти цукровий буряк та хочуть переорієнтувати виробництво на культури з більшим попитом. Зокрема йдеться про кукурудзу та соняшник.

NB: У 2021 році Україна вперше була змушена імпортувати сирець цукрової тростини для забезпечення внутрішнього попиту в цукрі. За останні 5 років посівні площі під цукровим буряком у нас скоротилися на 29%, а якщо порівнювати з початком 2000-х років, то скорочення відбулося практично в 4 рази.

В УКАБ вважають, що у такій ситуації фермерам потрібен додатковий стимул для подальшої зацікавленості у вирощуванні цукрового буряка. Зазначили, що додаткова підтримка в 5000 грн/га для посівів до 500 га дозволить зупинити скорочення посівних площ під цукровим буряком, забезпечити цукрові заводи сировиною цього року та уникнути дефіциту цього стратегічного продукту на українському ринку в поточному році.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram