Таку цифру озвучили у Всеукраїнській аграрній раді, яка вже звернулась до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з проханням підтримати фінансово аграріїв у нещодавно звільнених від окупації регіонах.

Аграрні асоціації звертають увагу, що з початку вересня 2022 року Збройними Силами України було звільнено понад 8,5 тисяч кв. км тимчасово окупованих територій нашої країни, зокрема майже третину території Харківської області. На цих деокупованих територіях в обробітку перебуває близько 500 тис. гектарів с/г земель.

— Більшість аграріїв на цих територіях зазнали значних руйнувань, знищення та розкрадання їхнього майна, техніки, худоби, земельних угідь. Вони не мали можливості провести збиральні роботи влітку, а також майже не мають ресурсів на відновлення роботи, проведення осінніх польових робіт, які є вкрай важливими, а також виплати орендної плати власникам земельних паїв та заробітної плати працівникам. Орієнтовна потреба у фінансуванні відновлення діяльності с/г товаровиробників лише вказаних звільнених територій складає близько 5 млрд грн, — йдеться у звернені ВАР до Кабміну.

Зазначається, що кошти мають бути залучені ними якомога швидше або у вигляді пільгових довгострокових кредитів за умов заставних гарантій з боку держави, або у вигляді разової допомоги у розрахунку на площу в обробітку чи утримуваного поголів’я сільськогосподарських тварин.

— З огляду на зазначене вище просимо Вас, шановний Денисе Анатолійовичу, невідкладно розглянути можливість надання фінансової підтримки сільськогосподарським товаровиробникам на звільнених з тимчасової окупації територіях задля швидкого економічного відновлення постраждалих регіонів, — закликали аграрії.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram