Керівництво польського морського порту Колобжег, що розташований на узбережжі Балтійського моря між Свіноуйсцем та Гдинею, заявляє про можливість перевалки української експортної аграрної продукції на потужностях підприємства. Про це повідомив ЦТС.
Після початку війни рф проти України в порту вже обробляли українську кукурудзу в пілотному режимі. Як зазначив керівник адміністрації порту Артур Лієвський, Колобжег перевантажує 200-300 тис. тонн товарів на рік, забезпечуючи потреби регіону. Для повноцінного експорту цього замало, однак біля порту збережена залізнична інфраструктура і є змога збільшити обсяги перевалки.
— Ми використовуємо можливості, які з’являються. Після 24 лютого виникла така ситуація — були пошуки, де можна перевалювати кукурудзу з України. Наша інфраструктура була готова і ми почали робити декілька пілотних проєктів. За два місяці нам вдалося зробити не дуже багато, але ми хотіли показати всім, що нам варто довіряти і що ми це можемо робити, — зауважив Артур Лієвський.
Раніше в польському уряді повідомили, що розглядають Ґданськ як основний порт для експорту українського збіжжя. Однак найбільшим зерновим портом Польщі є Гдиня, на яку припадає близько 60% річного обсягу перевалки зернових польськими портами.
Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram






