Прогнози збільшення світового виробництва олійних у 2021/22 МР поки суттєво не вплинули на ціни, оскільки скорочення виробництва ріпаку вже призвело до його подорожчання, що підтримало ціни на інші культури.

На тлі скорочення пропозицій ріпакової олії виросте попит на соняшникову, соєву та пальмову олію.

NB: Очікується, що  у 2021/22 МР площі сівби 10 основних олійних культур у світі виростуть у порівнянні з попереднім сезоном на 7,5 млн га до 306 млн га, внаслідок чого їх виробництво збільшиться на 24,1 млн т. Проте запаси олійних культур  продовжать скорочуватися, і лише запаси сої виростуть.

В Україні ціни на соняшникову олію залишаються на рівні 1260-1300 $/т FOB. Сезонного зниження цін не спостерігається, оскільки виробники стримують продажі соняшнику в очікуванні зростання цін, як це було торік.

Активне збирання сої та гарна її врожайність у США стримують зростання цін, проте на тлі зупинення заводів в Китаї грудневі ф’ючерси на соєву олію в Чикаго за тиждень виросли на 4,7% до 1273 $/т, відігравши падіння попереднього тижня.

NB: В Китаї зупинилися понад 20 заводів з переробки сої внаслідок посилення вимог уряду до викидів. Це зменшить попит на сою, проте збільшить його на соєву олію. Тому ф’ючерси на соєву олію на біржі в Даляні виросли на 2% до 1493 $/т.

Єгипетський GASC минулого тижня провів міжнародний тендер по закупівлі 30 тис. т соєвої та 10 тис. т соняшникової олії. Проте придбав на ньому лише 12 тис т соняшникової олії з поставкою з 15 листопада по 15 грудня та оплатою одразу після поставки за ціною 1289 $/т CIF. При цьому ціни пропозицій соняшникової олії складали 1314-1328 $/т, а соєвої 1340-1378 $/т CIF.

Підсумки тендеру свідчать про готовність покупців очікувати зниження цін на тлі збільшення прогнозів виробництва.

За матеріалами GrainTrade

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram