Стартові добрива є частиною успішної стратегії управління поживними речовинами, однак, диявол, як відомо, криється в деталях. Про найпоширеніші помилки при внесенні стартерних добрив розповідають фахівці з Державного університету Міссісіпі, США, Ларрі Олдхем і Ерік Ларсон на сайт FarmProgress.

Якщо добрива вносяться разом з насінням або дуже близько до них при посіві, можливий опік.

Більшість добрив — це солі, які при внесенні розчиняються у відповідні іони в ґрунтовій воді.

— Уявіть собі кухонну сіль NaCl, яка розчиняється у воді на відповідні позитивні і негативні іони Na ​​+ і Cl-. Це розчинення створює перепад тиску, тому вода переміщається з коренів рослин в навколишній ґрунт. Рослини можуть зів’янути, почорніти й загинути від нестачі води. Це називається опіком від добрив і може привести до значної втрати схожості, — наголошують американці.

Така ситуація в традиційному розкиданні добрив відбувається рідко, оскільки вони розподіляються по більшій площі.

Точно так само внесення стартових добрив зі смугами на 5 см вище чи на 5 см нижче — це метод, розроблений для запобігання контакту з проростками. Слід використовувати добре розчинні добрива з низьким сольовим індексом, такі як поліфосфат амонію (10-34-0) або ортофосфати.

При внесенні деяких азотних добрив існує додатковий ризик пошкодження рослин, ніж можна очікувати від одного лише вмісту солі, якщо при внесенні в ґрунт виділяється аміак.

Аміак токсичний і може вільно проникати в клітини рослин.

Сечовина, КАС, тіосульфат амонію і діамонійфосфат (DAP) представляють більше проблем, пов’язаних з аміаком, ніж MAP, сульфат амонію або нітрат амонію.

Виділення аміаку може бути прискорене внаслідок вищих значень pH або в основній масі ґрунту, або в результаті реакції поблизу внесених добрив.

Ґрунтові умови важливі для визначення того, чому пошкодження можуть виникати в одні роки, а не в інші.

Пошкодження врожаю найбільш ймовірно, коли сходи, вирощені на піщаних ґрунтах з низьким вмістом органічних речовин, піддаються безпосередньому впливу добрив.

Суха погода збільшує ймовірність пошкоджень. У вологих ґрунтах солі добрив розбавляються шляхом дифузії далеко від смуги, але в сухих ґрунтах дифузія не відбувається. Концентроване добриво збільшує ризик опіку.

Ґрунти з низькою катіонообмінною здатністю, мають грубу структуру і низький вміст органічних речовин, менше реагують з добривами, ніж ґрунти з більш високою катіонообмінною здатністю (дрібнозернисті).

Температура ґрунту також є частиною проблеми, оскільки в холодних ґрунтах коріння росте повільніше, і відповідно довше піддаються впливу вищої концентрації добрив.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram