Агрокліматичні умови та достатня кормова база сприяють заселенню та розмноженню мишоподібних гризунів, здебільшого полівок. Крім того, на полях після колосових та просапних культур спостерігається розвиток курганчикової миші, колонії яких виявили на 30% площ при середній чисельності 2-4 курганчики на гектар у Запорізькій, Миколаївській, Одеській Херсонській областях. Про це повідомляють фахівці Держпродспоживслужби у щотижневому фітосанітарному моніторингу.
— Аналіз матеріалів моніторингу, які надходять з областей, свідчать про загрозу пошкодження посівів озимих зернових та ріпаку. На площах озимої пшениці, розміщених після стерньових та непарових попередників, за нульового або мінімального обробітку ґрунту у Волинській, Житомирської, Кіровоградській, Київській, Луганській, Львівській, Сумській, Тернопільській, Херсонській, Черкаській, Чернівецькій областях подекуди нараховується 2-4, макс. 5 жилих колоній на гектарі, — йдеться у повідомленні фахівців.

На 15-80% посівів озимого ріпаку заселено гризунами за чисельності 1-3 жилих колоній на гектарі у Сумській, Черкаській, Чернівецькій областях. Загроза підвищення
чисельності та шкідливості мишоподібних гризунів в озимині підсилюватиметься подальшою міграцією їх з неорних земель.

Багаторічні трави, неорні землі заселені гризунами на площі 40-100% по 2-5, макс. 6-8 (Волинська, Житомирська, Івано-Франківська, Київська, Рівненська, Тернопільська, Чернівецька обл.) жилих колоній на гектарі.

У господарствах усіх форм власності за надпорогової (3-5 і більше жилих
колоній на гектар) чисельності гризунів продовжують проводити винищувальні заходи дозволеними до використання родентицидами.Надалі загроза пошкодження озимих культур, багаторічних трав і насаджень зберігатиметься повсюди, що вимагає проведення моніторингу їх чисельності та при потребі проведення захисних заходів.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram