Різкі зміни погоди цього літа створять проблеми для вирощування овочів

Українцям слід очікувати спекотного літа з посухами. Особливо бездощовими і спекотними будуть липень-серпень, але посушливі періоди змінюватимуться тропічними зливами. Попри це є усі підстави сподіватися на гарний урожай пшениці, ячменю та жита. Про це повідомив Obozrevatel.

Спека та посухи, які чергуються з проливними дощами з грозами, обумовлені незвичайним явищем, яке синоптики спостерігають уже третій рік Ла-Нінья холодна течія на поверхні Тихого океану. Її рідко спостерігають два роки поспіль, найчастіше лише рік.

Цього ж року Ла-Нінья визначатиме погоду у північній півкулі вже втретє підряд. Нам слід очікувати спекотних періодів з досить високими температурами. Тепловий стрес будуть відчувати як рослини, так і люди. Переважатиме антициклональна погода з нестачею опадів.

Усе це вплине і на сільськогосподарське виробництво та створить проблеми для вирощування овочевих культур. У деяких регіонах відзначатиметься посуха та відсутність опадів з різкими змінами погоди, які характерні для періоду Ла-Нінья. Однак там, де будуть використовувати систему зрошення, навіть за таких умов зможуть отримати хороший урожай овочів, зазначила екологиня-кліматологиня Віра Балабух.

Вона також розповіла,що у липні-серпні опадів буде недостатньо, а після посухи піде злива, під час якої випаде місячна, а то й дво-тримісячна норма опадів. Типові для такої погоди смерчі і затоки холодного повітря, тому прохолодні дні влітку теж будуть.

Щодо врожаю озимих сортів, то, за словами завідувачки відділу агрометеорології Українського гідрометцентру Тетяни Адаменко, є підстави сподіватися, що він буде добрим. Цьому сприяла прохолодна весна. Хоча у центрі Одеської області та на півдні Херсонщини на посівах озимих вже почала розвиватися посуха, найближчим часом вона не поширюватиметься швидко через помірні температури.

Читайте також: Ризик перевищення допустимої межі глобального потепління суттєво зріс

Водночас ярим культурам наразі не вистачає тепла. Зокрема нещодавно посіяні кукурудза та соняшник, які вже дали сходи, потребуть вищих температур для активного зростання. За інформацією синоптиків, спекотні дні в Україні розпочнуться після 22 червня. Тоді середньодобова температура підніметься до +22…+24°С, але дощів буде замало.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram