Ріпак потребує мікроелементів

139
Фото: farmer.pl

Живлення рослин ріпаку мікроелементами повинно відбуватись навіть профілактично. Зокрема, навесні необхідно в 2-3 прийоми підживлювати рослини ріпаку невеликими дозами мікроелементів, особливо бором (близько 500 г/га) приблизно з інтервалом через 10 днів.

Крім бору, добре застосовувати марганець (близько 300 г/га). Також рекомендують мідь, молібден цинк і залізо. Ці інгредієнти зазвичай додають в готові заводські суміші, призначені на потреби живлення ріпаку.

Першу операцію з підживлення здійснюють на стадії розетки до формування основного пагона, включно. Велика площа листових пластин робить озимий ріпак рослиною, що добре реагує на позакореневе підживлення. Мікроелемент, що подається в позакореневому добриві, легко доступний для рослин і може бути швидко використаний.

Під час обприскування необхідно враховувати погодні умови, оскільки ефективність живлення обумовлена, серед іншого, температураою та вологістю. Під час морозів не повинно бути жодних листкових підгодівель, ні перед ними, ні після.

На початку весни використовують солі при температурі нижче 15°С. Однак у повному обсязі весняні хелати є ефективними, з яких рослина отримує більш швидкі метали, ніж солі або інші сполуки.

Мікроелементні позакореневі добрива використовуються при інтенсивному вирощуванні ріпаку і рекомендовані у випадку навіть середнього або високого вмісту у ґрунті, серед інших під час посух або при підвищеному рН грунту, коли більшість мікроелементів не доступні рослинам. Дефіцит мікронутрієнтів може порушити життєво важливі процеси життєдіяльності рослин, а введені макроелементи в добрива не можуть бути взяті рослинами і використані достатньо.

За матеріалами Farmer.pl

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram