Для ефективної боротьби з бур’янами в посівах цукрових буряків польські фахівці рекомендують для ґрунтового обробітку використовувати неселективні гербіциди, які містять гліфосат: витрати — значно нижчі, ніж традиційне використання гербіцидних сумішей, а ефективність — більша.

Читайте: Боротьба за виживання: бур’яни стійкі до гліфосату

Як зазначає Farmer.pl, для ефективності дії цієї суміші мінімальна температура повітря повинна бути не нижче 5-7°С, головне, щоб після обробки, не було заморозків. При цьому обприскування варто здійснювати не пізніше, ніж приблизно за 6 днів до сівби, або ж через три дні після.

Особливості приготування ефективного розчину:

  • кількість води, яка використовується, повинна бути в межах 100-150 л/га;
  • з гербіцидом Roundup 360 SL або його аналогами з такою ж кількістю діючої речовини варто використовувати також багатофункціональний ад’ювант, який нейтралізує шкідливий вплив твердих вод, наприклад, AS 500 SL 1-1,5 л/га. В іншому разі потрібно додати щонайменше 5 000 г/га сульфату амонію.

Однак правильне перше обприскування із вірно підібраним гербіцидом не гарантує абсолютного чистого поля. Процентне відношення препарату потрібно коригувати у залежності від стадії розвитку бур’янів.