Через посушливі умови осіннього періоду на більшості площ Черкаської та окремих площах Одеської області стан рослин озимих культур оцінюється як незадовільний, на окремих площах цих областей сходи не з’явилися зовсім. За даними агрометеорологічного огляду Укргідрометеоцентру, тепла погода впродовж двох декад листопада сприяла активній осінній вегетації озимих культур.Різке зниження температури повітря на початку третьої декади зимуючі культури припинили активну вегетацію у фазах кущіння, 3-го листка та сходів. На більшості площ стан рослин оцінюється як переважно добрий та задовільний.

Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимих культур та багаторічних трав у західних областях знижувалася до 0°С – плюс 1°С, на решті території країни — мінус 1-10°С, що було вище критичних температур вимерзання, — йдеться в повідомленні.

За даними осіннього обстеження, густота посівів сформувалася в межах 270-740 рослин на 1 м², загальна кількість стебел на 1 м² становила від 550 до 1400, кущистість сформувалася у межах 1,4-3,3 стебел на одній рослині. Висота рослин на фазу кущіння становила від 12 до 31 см.

Через засуху на багатьох площах Черкаської та в окремих районах Одеської області відмічалося зрідженість посівів озимої пшениці та засихання рослин.

— Упродовж листопада відбувалося поповнення запасів вологи у ґрунті за рахунок опадів та завдяки тому, що не було промерзання ґрунту. Однак, у зв’язку із тим, що опадів у листопаді на більшості території випало менше норми, це поповнення було в основному недостатнім, в багатьох районах південних та центральних областей утримувалася посуха, — зауважили спеціалісти.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram