Черкащина вийшла на перше місце в Україні з урожайності зернових та зернобобових культур.

Про це з посиланням на дані Департаменту АПР Черкаської ОДА пише «Урядовий кур’єр».За останніми даними, агроформуваннями області зібрано 4,2 млн тонн зерна при врожайності 6,89 т/га.

— Кукурудзу вже зібрали більш як на 92% площ, її намолочено 2,7 млн. тонн. Урожайність культури становить майже 8 т/га. Найродючішими були лани в Корсунь-Шевченківчському, Лисянському та Катеринопільському районах, де намолотили з кожного гектара по 7,65-7,98 т/га. Непоганим видався й урожай соняшнику, сої та цукрових буряків, — йдеться в повідомленні.

За прогнозами спеціалістів, до кінця нинішньої збиральної кампанії на полях області планують зібрати всього близько 4,5 млн тонн зерна.

Наразі аграрії області вже завершили сівбу озимих зернових. На жаль, осінній комплекс польових робіт супроводжувався тривалим дефіцитом опадів, який зумовив жорстку тривалу ґрунтову засуху. Тому початкові умови вегетації рослин були надзвичайно складними.

Чимало сільгоспвиробників нині змушені коригувати свої плани. Їм залишається сподіватися, що природа нарешті виправить свої помилки, а весна дасть змогу висіяти збільшений клин ярих культур у вологий ґрунт, — відзначають в обласному Департаменті АПР.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram