У Харкові війська окупантів повністю знищили єдиний в Україні Національний центр генетичних ресурсів рослин. Про це на своєму YouTube-каналі повідомив доктор сільськогосподарських наук, провідний науковий співробітник інституту рослинництва ім. Юр’єва Сергій Авраменко.

Він зазначив, що насіння вже готували до сівби, з березня співробітники мали засівати колекцію. Це роблять раз у кілька років для сортооновлення засівають наявне насіння та закладають нове на зберігання. У банку зберігалося понад 160 тис. сортів і гібридів із усього світу, які зараз перетворилися у попіл.

Після того, як прийшов “руській мір”, як прийшла ця орда “асвабадітєлєй”, все перетворилося на суцільний попіл — десятки тисяч зразків. Це світова колекція, у тому числі старовинні сорти, яким сотні років. Їх ми уже не зможемо відновити, вигоріло все, розповів Сергій Авраменко.

Знімок екрана з відео каналу “Український агроном”

Науковець додав, що на території Центру не було ані військових, ані тероборони. Він функціонував виключно як наукова установа, яку умисно знищили. Банк, що має давню історію, зберігся навіть за часів німецької окупації, однак не пережив військових-рашистів.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram