На тлі зниження світового виробництва ринок пшениці продовжує зростати. Так, вересневий ф‘ючерс на Чикаго зріс на 0.09$/т, ціни на європейську пшеницю зросли на 8.75€/т, а на чорноморську на 3.25 $/т.

Таким чином пшениця на світових ринка залишається рекордно дорогою, навіть, попри побоювання щодо якості європейської пшениці нового урожаю. На українському ринку через значний ріст на біржевих майданчиках ціни також продовжують зростання.

Зазначимо, що темпи збирання пшениці в Україні досягли 88% від очікуваних площ, а показники валового збору склали 26.68 млн т.

Вересневий контракт пшениці на Чикаго (ZWU21) 7.62$/бу;
Вересневий контракт пшениці на MATIF (MLU21) 254.5€/т;
Вересневий контракт пшениці Black Sea (KFU21) 303.5$/т;
Спот, Одеса (СРТ 11,5%) 280$/т.

Водночас, котирування кукурудзи стабілізувалась, вичерпавши потенціал росту від оновлених даних USDA та в очікуванні помірних погодних умов на наступному тижні для американської кукурудзи. Після п’ятничних торгів ціна на грудневий ф‘ючерс на чикаго залишилась без змін, а на чорноморську знизились на 1.5$/т.

Грудневий контракт кукурудзи на Чикаго (ZCZ21) 5.73 $/бу;
Грудневий контракт кукурудзи Black Sea (KHZ21) 271.5 $/т;
Спот, Одеса (CPT) 255 $/т.

Зазначимо, що форвардні ціни на новий урожай кукурудзи на українському ринку показали зростання, проте поки носять більш декларативний характер через низьку ліквідність.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram