Процедуру банкрутства на час війни можуть спростити

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який вносить зміни до Кодексу України з процедур банкрутства (№7442,). Зокрема зміни стосуються процедур банкрутства у період воєнного стану. Про це повідомила Ліга.Закон.

Зміни мають спростити доступ до процедур банкрутства в умовах воєнного та післявоєнного стану, підвищити ефективність їх застосування та уточнити окремі процесуальні питання. Зокрема, серед нововведень:

  • Забезпечення вимог кредиторів шляхом накладення арешту на майно не лише боржника, а й осіб, які несуть разом з ним субсидіарну чи солідарну відповідальність. Також, у разі прийняття проєкту, арешт можна буде накладати не тільки на рухоме майно.
  • Забезпечення отримання визначення чи є ознаки фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, незаконних дій тощо. Його має надати розпорядник майна та ліквідатор аналізу фінансово-господарського стану, інвестиційної та іншої діяльності боржника.
  • Надання розпоряднику майна дієвих повноважень у справі і забезпечення фактичного здійснення контролю за господарською діяльністю. Зокрема, надання йому доступу до інформації з баз даних, які використовуються посадовими особами боржника для ведення бухгалтерського, податкового та управлінського обліку та формування різної звітності.
  • Доповнення переліку боргів, які не підлягають реструктуризації та/або прощенню в процедурах банкрутства, завданих кримінальним правопорушенням, каліцтвом.

Документ також передбачає, що під час воєнного стану та шість місяців з дня його припинення чи скасування буде можливість проведення зборів та комітету кредиторів дистанційно. А також:

– можливість продовження судом окремих строків у провадженнях про банкрутство;

– звільнення арбітражного керуючого від дисциплінарної відповідальності за невчинення дій та невиконання обов’язків, якщо їх вчинення та/або невиконання пов’язано з веденням бойових дій;

– можливість розгляду справи про банкрутство або окремого процесуального питання в порядку письмового провадження;

– зупинення нарахування відсотків на реструктуризовані зобов’язання боржника перед кредиторами; також не нараховуватимуться штрафні санкції за невиконання таких зобов’язань та ряд інших нововведень.

Ініціатори законопроєкту вважають, що його прийняття забезпечить створення передумов для врегулювання питань належного виконання зобов’язань юридичними та/або фізичним особами і сприятиме захисту національних інтересів у зв’язку з військовою агресією рф та забезпеченню конституційних прав і свобод людини та громадянина в умовах воєнного стану.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram