США є найбільшим світовим виробником та експортером кукурудзи, й вважається основним ціноутворювачем на світовому ринку кукурудзи, тому експерти уважно слідкують за прогнозами виробництва та експорту.

Оцінки аналітиків ринку та експертів USDA знову, як і у вересні, розійшлися та стали майже протилежними. У вересні аналітики очікували зменшення прогнозу виробництва кукурудзи в США внаслідок серпневої посухи, але USDA різко підвищив прогноз виробництва одразу на 6 млн т.

— Перед виходом нового звіту аналітики прогнозували подальше збільшення оцінки врожайності кукурудзи та зростання валового збору ще на 1 млн т до 377,2 млн т. Проте експерти USDA у жовтневому балансі попиту й пропозиції скоригували власні попередні, вельми оптимістичні прогнози виробництва, та зменшили валовий збір кукурудзи в США на 1,25 млн т до 375,37 млн т. При цьому також зменшили оцінку внутрішнього споживання та збільшили проноз експорту на 1,9 млн т до 62,87 млн т, що на 1 млн т перевищить рівень минулого сезону. Досить дивним виглядає збільшення залишків кукурудзи на початок сезону майже на 4 млн т порівняно з вересневою оцінкою, — пишуть аналітики GrainTrade

NB: Прогноз світового виробництва кукурудзи у 2018/19 МР зменшили лише на 0,7 млн т, а прогнози виробництва кукурудзи в Південній Америці залишили незмінними, хоча місцеві аналітики з агенції Conab вважають, що Бразилія збере 89,7-91 млн т кукурудзи проти 80,8 млн т у 2017 році та 94,5 млн т, прогнозованих USDA.

Прогноз виробництва для України не змінили, тоді як для Росії зменшили.

Першою реакцією ринку на новий звіт стало зростання ф’ючерсів на кукурудзу в Чикаго на 2,5% до 145,6 $/т наприкінці минулого тижня.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram