Профілактична фунгіцидна обробка сої та соняшнику захищає від втрати понад половини урожаю — експерт

Нівелювати ряд загроз і отримати щедрий здоровий врожай соняшника і сої допомагають профілактичні обробки посівів високоефективними фунгіцидами. На цьому наголосили фахівці компанії UKRAVIT SCIENCE PARK.

І соняшник, і соя є достатньо прибутковими, але і вразливими до низки хвороб. Тим паче, що погодні умови практично в усіх українських регіонах зараз сприятливі для розвитку та поширення основних хвороб цих культур.

За словами фахівців, фунгіцидні обприскування обов’язково необхідно планувати, якщо сівозміна насичена соняшником, соєю та ріпаком. Ці культури мають ряд спільних хвороб, які активізуються при підвищених температурах повітря і достатній вологості.

При недостатньому або несвоєчасному контролі, втрати врожаю сої через хвороби можуть складати 30-40%. Недбалість у контролі комплексу хвороб соняшника може обернутися для аграрія втратою від 15% і до 80% майбутньої врожайності, зазначив керівник агрономічного відділу компанії Олександр Мигловець.

Для захисту соняшнику і сої експерт рекомендує профілактично або за перших ознак прояву хвороби застосувати високоефективний двокомпонентний фунгіцид Захисник Екстра (тіофанат-метил, 405 г/л + флутриафол, 255 г/л).

Тіофанат-метил у його складі блокує процес поділу клітин, у результаті чого росткова трубка припиняє свій розвиток, апресорій не формується і, відповідно, ріст міцелію гриба не відбувається. Флутриафол швидко поглинається поверхнею рослин і переміщується по всій рослині акропетально через променево-волокнисті пучки. Він порушує процес синтезу ергостерину в мембранах клітин збудників хвороб, внаслідок чого мембрани клітин втрачають свої властивості і патоген гине.

У посівах соняшника Захисник Екстра відмінно працює проти фомозу, фомопсидозу, септоріозу, альтернаріозу, склеротиніозу, борошнистої роси та іржі. На сої він забезпечує високу результативність проти антракнозу, борошнистої роси, іржі тощо.

Оптимально підібраний склад фунгіциду дозволяє уникнути резистентності у патогенів, що робить Захисник Екстра незамінним рішенням у стратегії захисту соняшника та сої від комплексу поширених хвороб.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram