Проблема мілководдя у Дунаї залишається актуальною — УДП

Проблема мілководдя у Дунаї залишається актуальною, попри те, що у першій та третій декадах серпня пройшли невеликі підйоми рівнів води, які трохи покращили ситуацію. Про це повідомив USM.

Другий з підйомів був більшим, приблизно на 70 см, але зараз ця хвиля проходить, — розповів в.о. гендиректора Українського Дунайського паробплавства (УДП) Дмитро Москаленко.

— З другої декади вересня прогнозується падіння рівнів. Нині найменші глибини спостерігаються на болгарських перекатах — 230 см, — написав Дмитро Москаленко у Фейсбуку.

Проте флот УДП продовжує працювати. Більшість флоту пароплавства возить зернові вантажі на Нижньому Дунаї.

— У серпні ми рекордно зменшили середню завантаженість суден та змінили логістичні маршрути. Каравани вантажаться в Ізмаїлі на мінімальну осадку: 1,80 – 1,90 метра, і рух вгору Дунаєм здійснюється не далі болгарських портів Русе і Свіштов, — розповіли в УДП.

Здебільшого судна розвантажуються у румунських портах Браїла і Галац.

Попри обміління Дунаю, обсяг перевезень вантажів флотом УДП, порівняно з липнем, збільшився. Зросла і кількість відправлених барж з вантажем. Нині на лінії працює 14 караванів, ще два судна — «Поті» та «Задонськ» виконують службово-допоміжні роботи в портах.

Москаленко зазначив, що навігація залишається закритою, і суттєвого довгострокового підвищення рівня води у Дунаї впродовж вересня не очікують.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram