Президент підписав закон про бронювання фахівців

Редакція GrowHow.in.ua   2022-11-25
Президент України підписав законопроєкт №7687 (2732-IX), який вносить зміни у чинне законодавство щодо бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час. Депутати проголосували за документ 4 листопада. Закон набере чинності з дня, наступного за днем офіційного опублікування.

Над прийняттям документу бізнес і ряд профільних організацій працювали останні місяці. Зокрема, ще в червні Антикризовий штаб, утворений при Українському союзі промисловців і підприємців, запропонував Кабміну внести зміни до законодавства щодо гарантованої можливості бронювати ключових працівників підприємств, які здійснюють виробничу діяльність, пов’язану з критично важливими галузями економіки.

— В умовах воєнного стану та мобілізаційної економіки оперативність і ефективність рішень дуже важлива. Ми раді, що все більше питань і проблем, з якими бізнес звертається до влади, починають вирішуватися на нормативному рівні. Це має бути постійна і системна робота, — зазначив президент УСПП Анатолій Кінах.

Тепер УСПП закликав Кабмін ухвалити необхідні підзаконні акти. До прикладу, необхідно внести зміни в чинну постанову КМУ №194, що регулює питання бронювання, у частині визначення критеріїв підприємств, критичних для забезпечення економіки або життєдіяльності населення.

Читайте також: Як бронювати працівників в електронному кабінеті: покрокова відеоінструкція

Нагадаємо, законопроєкт передбачає, що бронюванню підлягають військовозобов’язані:

  • в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, у разі, коли це необхідно для забезпечення функціонування зазначених органів в особливий період;
  • на підприємствах, в установах і організаціях, яким доведено мобілізаційні завдання (замовлення), у разі, коли це необхідно для виконання доведених мобілізаційних завдань (замовлень);
  • на підприємствах, в установах і організаціях, які здійснюють виробництво товарів, виконання робіт і надання послуг оборонного призначення для задоволення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань в особливий період, у разі, коли це необхідно для виконання зазначених заходів;
  • на підприємствах, в установах і організаціях, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram