Пожежні перевірки бізнесу можуть замінити страхуванням

Комітет Верховної Ради з питань податкової та митної політики рекомендує ухвалити у другому читанні та вцілому законопроєкт №3361 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перших кроків дерегуляції бізнесу шляхом страхування цивільної відповідальності, яким пропонується скасувати планові перевірки пожежників бізнесу на час дії договору страхування.

Законопроєкт пропонує надати можливість бізнесу укласти договір страхування. В такому разі на час дії договору пожежники не перевірятимуть компанію.

За словами першого заступника голови комітету Ярослава Железняка, механізм дуже простий:

  • спершу підприємство проходить аудит пожежної безпеки, який не тягне за собою обов’язку виправляти недоліки;
  • з цим аудитом отриму страхування;
  • повідомляє ДСНС про наявність страхування;
  • на період дії договору про страхування звільняється від планових пожежних перевірок.

В разі припинення договору страхування компанія має невідкладно про це повідомити ДСНС.

Мінімальний розмір страхової суми визначається з урахуванням акта оцінки території та/або об’єкта нерухомості на відповідність вимогам техногенної та пожежної безпеки. Для суб’єктів господарювання та інших юридичних осіб із середнім ступенем ризику він складає не менше 3000 мінімальних заробітних плат. Із незначним ступенем ризику — не менше 2000 мінімальних заробітних плат. Йдеться про розмір мінімальної заробітної плати, що діє на день укладання договору страхування відповідальності.

Сума всіх страхових відшкодувань за договором страхування відповідальності не може перевищувати відповідну страхову суму, визначену таким договором.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram