Відповідно до інформаційного бюлетеня MARS (Моніторинг сільськогосподарських ресурсів) Наукової служби Європейської Комісії (Об’єднаний дослідницький центр JRC), постійна суха погода погіршує потенціал для врожайності озимих культур у Європі у 2022 році. Посуха в ЄС триває третій місяць поспіль.

NB: У ЄС перспективи врожайності м’якої, твердої пшениці та озимого ячменю наразі трохи нижчі від середнього за п’ять років.

Потенціал урожайності знизився в 13 країнах. Згідно з ним, прогнози врожайності з гектара м’якої пшениці в ЄС порівняно з травнем склали від 2,2 %, що на 1,3 % нижче середньорічного, а врожайність твердої пшениці від 4,7% до 2,3 % нижче середнього та озимого ячменю на 0,9% з місяця в місяць до 0,4% менше, ніж за останні п’ять років.

Потенціал урожайності м’якої пшениці знизився в 13 із 25 країн ЄС, де її вирощують, найбільше – у Франції, Угорщині, Польщі та Румунії. В Італії та Іспанії надмірно спекотна та суха погода також негативно позначиться на ярих культурах, таких як кукурудза та соняшник.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram