У посівах зернової кукурудзи, повсюди на 25-100% обстежених площ 4-58% заселено стебловим (кукурудзяним) метеликом, гусениці якого, за чисельності 1-4 екз. на рослину, пошкодили 6-12% рослин та 1-8% качанів у Київській, Миколаївській, Одеській, Херсонській областях.

Про це повідомляють у Держпродспоживслужбі.

Найбільшої шкоди цей фітофаг завдає у південних та східних регіонах, де розвивається друге покоління. В лісостепових та степових областях окрім стеблового метелика господарсько відчутної шкоди посівам кукурудзи завдають гусениці листогризучих совок, а саме бавовникової, якими пошкоджено 3-7 макс. до 10-15% рослин (Одеська, Херсонська обл.) культури. Також на рослинах кукурудзи живляться злакові попелиці (15-78% площ, 15-30% рослин),— повідомляється у Держпродспоживслужбі.

В осередках Закарпатської, Тернопільської та Чернівецької областях західним кукурудзяним жуком пошкоджено 2-10% кукурудзи. Скрізь на 20-58% обстежених площ культури гельмінтоспоріозом охоплено 5-15% (Львівська, Одеська, Рівненська, Тернопільська, Чернівецька, Чернігівська обл.) рослин, іржею  3-5% (Закарпатська обл.) пухирчастою та летючою сажками 0,5-5% Вінницька, Волинська, Житомирська, Запорізька, Київська, Кіровоградська, Луганська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька, Чернігівська обл. У господарствах Тернопільської області на 0,4% рослин відмічено розвиток стеблової гнилі.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram