Посівні площі під цукровими буряками в поточному маркетинговому році будуть на рівні 220-230 тис. га, що майже на чверть менше ніж минулого року. Такі прогнози дають в аналітичному відділі НАЦУ «Укрцукор».

— Посівна кампанія цукрових буряків розпочнеться за півтора місяці і ми маємо невтішні прогнози щодо посівних площ. За нашими даними, в поточному році площа посівів цукрових буряків, за найоптимістичніших обставин, становитиме 220-230 тис. га, що стане найнижчим показником за останні 5 років. Це, відповідно, відіб’ється і на виробництві цукру та кількості працюючих цукрових заводів, — прокоментувала заступник голови правління НАЦУ «Укрцукор» Руслана Бутило.


Ситуація може покращитися, адже чимала частина господарств та цукроварень, досі не вирішили, чи працюватимуть в наступному сезоні. Така невизначеність зумовлена коливанням валютного ринку і побоювання виробників, щодо збільшення собівартості виробництва, як цукрових буряків, так і цукру. Проте, ще досить рано складати ціновий прогноз на цукор наступного сезону, адже аналітики Green Pool повідомляють, що в 2019/2020 МГ світовий ринок чекає дефіцит цукру в розмірі 1,36 млн т. Це дасть змогу знівелювати незначні валютні ризики.

— Зрозуміло, що диверсифіковані компанії, які виробляють цукор експортної якості, при зростанні ціни віддаватимуть перевагу експорту. Таким чином, контракти допоможуть мінімізувати валютні ризики та покращити цінову ситуацію на вітчизняному ринку. Саме тому, ми зараз активно працюємо з виробниками цукрового буряку, аби всі цукрові заводи були забезпечені сировиною, адже з огляду на майбутній світовий дефіцит, недоцільно значно скорочувати посівні площі. 27 лютого на «Sugar World 2019» виробники та переробники цукрових буряків зустрінуться для того, щоб більш детально проаналізувати ситуацію на світовому ринку, — підсумувала Бутило.

Нагадаємо, в 2018/2019 МР працювало 42 цукрових заводи, які виготовили 1,82 млн т цукру та переробили 13,6 млн т цукрових буряків.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram