Травневий звіт USDA різко опустив біржові ціни на пшеницю нового врожаю, що посилило тиск на ціни на фізичному ринку, який і так потерпав від низького попиту. Покупці стримують закупівлі на тлі високих цін пропозицій та в очікуванні початку збирання врожаю країнами північної Африки, який буде кращим, ніж торік.

В Україні ціни на пшеницю старого та нового врожаю за два тижні виросли на 20-25 $/т слідом за цінами на кукурудзу, проте наприкінці минулого тижня на тлі падіння ринків кукурудзи та пшениці знизилися на 5-10 $/т до 252-255 $/т для поставок у травні червні та до 245-248 $/т для поставок у липні.

Попри відсутність попиту на пшеницю старого врожаю ціни на неї залишаються високими, оскільки їх підтримують високі котирування на новий врожай. Виробники збільшили обсяг пропозицій пшениці старого врожаю на тлі гарних опадів та покращення стану посівів.

NB: За тиждень Україна експортувала 238 тис. т пшениці, а загалом у сезоні 15,4 млн т, що на 21% поступається торішнім темпам. До кінця сезону потрібно експортувати ще 2,1 млн т або 350 тис. т щотижня, що буде складно зробити з огляду на низький попит.

Експерти Strategie Grains у травневому звіті залишили прогноз виробництва м’якої пшениці в ЄС у 2020/21 МР на рівні 129,6 млн т, що на 8,5% перевищить показник минулого року 119,4 млн т. Для Франції внаслідок дефіциту опадів та приморозків прогноз врожаю знизили на 0,5 млн т до 36,1 млн т, що все одно перевищить торішні 29,2 млн т. Скорочення виробництва у Франції буде компенсоване його збільшенням в Румунії завдяки сприятливій погоді. Прогноз експорту пшениці з ЄС у 2021/22 МР збільшили у порівнянні з оцінками квітня з 27,1 до 27,5 млн т.

За даними Franceagrimer, кількість посівів м’якої пшениці у доброму або відмінному стані залишилася на рівні 79%, тоді як торік таких було 55%.

Рясні опади в країнах Північній півкулі, особливо у США та Франції, продовжують покращувати стан посівів, що знижує біржові котирування.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram