Польські науковці розробили прототип робота для висадки дерев

Редакція GrowHow.in.ua  2022-12-16
Польські науковці розробили прототип робота для висадки дерев, який за хвилину може висаджувати сім саджанців із закритою кореневою системою. Про це повідомив сайт Nauka w Polsce.

Розробка може суттєво допомогти, зорема, у залісненні. Розробники вважають робота відповіддю на проблему відсутності автоматизованиних рішень для посадки сільськогосподарських та лісових дерев.

Мобільний робот RoboFoR складається з кількох взаємодіючих одиниць:

  • самовирівнювальної тягової системи;
  • блоку для складування та подачі розсади;
  • посадкового блоку.

Робот висаджує розсаду на відповідній відстані, після чого притискає ґрутн навколо саджанця спеціальними колесами. Ця процедура дає змогу усунути повітряні кишені та з’єднати корінь з ґрунтом, що, у свою чергу, дозволяє воді проникати в коріння саджанця. Весь процес автоматично контролюється, також ним можна управляти за допомогою системи дистанційного керування.

Машина пристосована для роботи з двома стандартними типами пластикових розсадних касет. Завдяки цьому можна висаджувати саджанці листяних і хвойних дерев.

— Ручна робота в лісовпорядкуванні, в тому числі посадці, є обтяжливою і потребує значних людських енергозатрат. Це ускладнює пошук працівників для роботи. Заміна людської праці автоматизованою роботою машин підвищить ефективність лісорозведення та покращить якість цієї роботи, — зазначив керівник проєкту, професор Павел Тилек з Краківського аграрного університету.

Робота над RoboFoR тривала три роки. Цільовою аудиторією нового продукту є, насамперед, керівники державних і приватних лісів, компанії, які займаються ревіталізацією постіндустріальних, постаграрних і меліорованих територій, асоціації підприємців у лісовому господарстві та лісогосподарські компанії та виробники лісового репродуктивного матеріалу.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram