Дослідження ролі покривних культур у сівозмінах свідчать, що вони можуть слугувати корисним інструментом на шляху до підвищення врожайності цукрових буряків.

За даним Британської організації з дослідження цукрових буряків (BBRO), з 12 різних сумішей покривних культур, які використовувались в різних системах та за різних умов, приріс врожайності буряків було зафіксовано у 42% випадків, пише fwi.co.uk.Зі слів Саймона Боуена, спеціаліста з BBRO, за різних умов приріс врожайності було зафіксовано у 50 та 60% випадків. При цьому, середній показник врожайності цукрових буряків збільшився на 5-10%.

При сівбі покривних культур фахівець радить використовувати переважні одно- та двовидові суміші культур. За пізніх строків сівби та посушливих умов збільшувати норму висіву. У свою чергу, наявність бобових дозволить збільшити частку азоту.

Подальші польові роботи, проведені на трьох фермах у 2018 році, довели, що покривні культури допомагають висушити ґрунтовий профіль восени та покращити агрегацію ґрунту.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram