Опади на Середньому Заході США зменшили стрес посівів сої та кукурудзи від посухи, що посилило тиск на ціни.

Трейдерів турбує затримка розвитку посівів, тому погода в наступні тижні стане визначальною для врожаю. Через холод і приморозки може уповільнитись розвиток культур, що були засіяні після оптимальних термінів сівби.

За даними USDA, станом на 19 серпня в доброму або відмінному стані знаходяться 56% посівів кукурудзи, що на 1% поступається рівню минулого тижня, на 12% – середньому 5-річному показнику. Кількість посівів сої в доброму або відмінному стані за тиждень скоротилася на 1% до 53%, що на 13% поступається середньому 5-річному показнику. Стручки сформовані на 68% посівів у порівнянні з 85% в середньому за 5 років на цю дату.У наслідок опадів, що пройшли вихідними, з понеділка ціни на сою та кукурудзу в Чикаго почали знижатися, але після оприлюднення звіту USDA про стан посівів, відновилися до рівня п’ятниці. Грудневі ф’ючерси на кукурудзу торгуються по 148,4 $/т, листопадові на сою – по 320,18 $/т.
В Україні ціни на кукурудзу в порту опустилися до 150 $/т та на сою – до 320-325 $/т для постачання у вересні-жовтні. Низький попит та падіння біржових цін тисне на закупівельні ціни, тому найближчим часом вони залишаться на цьому ж рівні.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram