Обприскування посівів зернових в умовах похолодання вимагає особливої уваги до застосування гербіцидів та температур. Адже гербіциди, що застосовуються в неправильних погодних умовах будуть малоефективними.

Під час прохолодної весни, перед застосуванням гербіциду необхідно перевірити температуру.

Оптимальна температура застосування для більшості гербіцидів 10-20°С, в якості мінімально допустимого рівня температур може бути 5-6°С. Тим не менш, є гербіциди, які добре працюють при більш низьких температурах. Це прохолодною весною має особливе значення.

При низькій температурі, вже на 1°C буде працювати активна речовина піноксаден, що відрізняється швидкістю роботи: повільніше, ніж у звичайних умовах. Дещо вищі температури, щонайменше 8-12°С зазвичай дозволяють використовувати гербіциди, які також є регуляторами росту, такі як 2,4-D, дикамба, МСР, мекопроп. Аналогічним чином, 8°С вказується в якості мінімальної температури для гербіцидів з сульфонілсечовини, наприклад, активний йодосульфурон, сульфосульфурон.

Завжди, коли холодно і температура знижується обробки гербіцидом слід проводити протягом дня, опівдні. У холодній температурі рідини, використовуваної при обприскуванні має бути адаптоване для розпилення температури.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram