Перша декада лютого характеризувалася невластивою для цієї пори року теплою погодою. Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимих культур в холодні ночі не знижувалася нижче 50С морозу. Глибина промерзання грунту на кінець третьої декади січня становила 1-17 см. В окремих районах Хмельницької, Вінницької, Одеської, Херсонської, Запорізької, Дніпропетровської та Черкаської областей зазначалося відтавання верхніх шарів грунту на 1-9 см. Про це повідомляють в УкрАгроКонсалт.

Упродовж двох днів першої декади лютого по всій Україні, крім деяких територій в східних і центральних областях, відзначалися опади різної інтенсивності у вигляді снігу, мокрого снігу і туману, а на півдні у вигляді дощу.

Станом на 31 січня на більшості площ Львівської, Волинської, Рівненської, Тернопільської, окремих районах Хмельницької, Вінницької, Одеської, Миколаївської, Запорізької та Дніпропетровської областей висота снігового покриву становила від 1 до 10 см, а на більшості площ південних областей снігу на полях не було. На решті території країни висота снігового покриву досягала 11-30 см, в Полтавській, Харківській, місцями у Сумській, Чернігівській, Черкаській, Кіровоградській областях від 31 до 58 см, на високогір’ї Карпат до 106 см.

В останні дні, в результаті підвищення денних температур до плюсових значень, відбулося деякі зміни зменшення товщини снігового покрову.

На думку аналітиків УкрАгроКонсалт, погодні умови для перезимівлі посівів озимих зернових культур оцінюються як кращі за останні кілька десятиліть. У більшості регіонів рослини озимих тривалий час перебували під потужним сніговим покривом і в стані зимового спокою.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram