У другій декаді лютого на території Донецької області спостерігалась тепліша від звичайного погода. На більшості площ стан посівів озимих культур оцінюється як добрий та задовільний. Про це інформує сайт Департаменту АПР Донецької ОДА.

За даними фахівців Донецької державної сільськогосподарської дослідної станції НААН України та ГУ Держпродспоживслужби Донецької області, стійкий сніговий покрив в частині районів зійшов, а в центральних районах зберігається і досягає досить значних показників, зокрема, центр м. Волноваха, сталий сніжний покрив досягає 26 см.Середня добова температура повітря у більшості днів коливалась у межах від 1ºС до 2ºС. Мінімальна температура на глибині вузла кущіння озимих посівів була у межах 3 см, яка становила — 4ºС.

За оперативними даними станом на 20 лютого, по всіх категоріях господарств області сходи озимих культур на зерно під урожай поточного року отримані на площі 362,9 тис. га, або 99,2% до фактично посіяних площ, крім того сходи озимого ріпаку на зерно отримано на площі — 46,9 тис. га, або 96,1% до фактично посіяних площ.

Із загальної площі озимих культур на зерно (крім озимого ріпаку), на яких отримані сходи, посіви знаходяться в стані:

  • доброму— 26,3% (95,3 тис. га);
  • задовільному — 48,6% (176,4 тис. га);
  • слабкому та зрідженому стані — 25,1% (91,2 тис. га).

Сходи озимого ріпаку на зерно знаходяться в стані:

  • доброму— 27,5% (12,9 тис. га);
  • задовільному — 58,6% (27,5 тис. га);
  • слабкому та зрідженому стані — 13,9% (6,5 тис. га).

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram