Погода на початку лютого не сприяла розмноженню та міграції мишоподібних шкідників

Редакція GrowHow.in.ua   2023-02-13
Коливання добових температур повітря, опади снігу та сталий і подекуди нерівномірний сніговий покрив на початку лютого завадили розмноженню та міграції мишоподібних гризунів у с.-г. посівах. Про це GrowHow стало відомо з даних моніторингу Держпродспоживслужби.

Так, мишоподібними гризунами на 6-42% обстежених площ озимої пшениці обліковують від поодиноких жилих колоній до 1-2, максимально 4 з 3-6 жилими норами в окремих господарствах Миколаївської області.

У посівах озимого ріпаку на 8-38, максимально 63% (Кіровоградська обл.) обстежених площ середня чисельність шкідників становила 1-2, максимально 3 у Волинській, Дніпропетровській та Чернівецькій областях та 5 жилих колоній на гектар з 2-7 жилими норами в Миколаївській області.

Узаселених гризунами багаторічних травах, неорних землях, місцях резервацій — 2-4, в осередках Дніпропетровської, Кіровоградської та Рівненської областей — до 5 жилих колоній на гектар з 3-6 жилими норами на 36-48% обстежених площ.

NB: У видовому складі на площах, зайнятих під озиминою, переважає полівка звичайна. В інших стаціях — польова та лісова, осередково в південних та центральних областях — курганчикова миші.

Фахівці Держпродспоживслужби наголосили, що актуальними є захисні заходи у зазначених та інших областях. Зокрема, варто продовжувати відслідковувати чисельність та шкідливість гризунів і за наявності порогової чисельності (3-5 жилих колоній на гектар) здійснювати винищувальні заходи.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram