Високопродуктивна, але проста і за доступною ціною — такою є PL 5700 — широкозахватна сівалка точного висіву від Great Plains. 

У 2018 році на український ринок зайшла 8-рядна PL5500 — перший представник нового покоління сівалок точного висіву Great Plains. Вдосконалені секції, широкий вибір комплектацій, оновлений висівний апарат, здатність якісно сіяти зі швидкістю 14 км/год, система порційного внесення рідких добрив AccuShot™… Новинка швидко здобуває гідне місце на ринку.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram

Вже у 2020-му на рівні з нею у господарствах працюють PL5800 — ще більше можливостей, вже 16/31 рядів, 8 варіантів міжрядь та посів здвоєним рядом, центральна подача насіння й величезні бункери. Втім, коли мова заходить за високу продуктивність є й інший варіант.

Сівалка PL 5800 Great Plains

— PL 5700 може мати 12 або 16 рядів, але її конструкція простіша, ніж у 58-ої моделі. Вона легша, а тому й доступніша для невеликих господарств, — зазначив продукт-менеджер ТОВ “Грейт Плейнз Юкрейн” Віталій Хіврич.

З акцентом на універсальність

Попри однаковий захват, PL5700 та PL5800 — це сівалки різних вагових категорій.

Наприклад, баки для насіння:

  • У 58-ої об’єм бункера починається з 2,89 м³ у версії з одночасним внесенням добрив і сягає 5,3 м³ у суто насіннєвій комплектації.
  • У PL5700 ємності помітно менші — 1,27/1,70 м³ (12/16 рядів) та 3,52 м³ (2*1,76 м³) відповідно, якщо сівалка з центральними бункерами.

Інше навантаження — інша конструкція рами, а отже і вага. Транспортна ширина PL5700 становить 3,6 м. Комплектації передбачають централізовану подачу насіння, індивідуальні бункери та внесення рідких добрив (2 баки по 0,75 м³), 5 варіантів міжряддя для традиційного висіву та 3 — для технології Twin-Row™, за якої кожна рослина має більший життєвий простір та площу живлення, а посіви розвиваються більш рівномірно з потенційним приростом врожайності до 15%. 

Для України PL5700 виробник поставляє з міжряддям 70 см (або 76 см), але одночасно з висівом вона може закладати рідкі добрива (бак 2,27 м³) й подавати насіння як із одного великого бункера, так і з 106-літрових баків на висівних секціях. 

Одна за одною

Оновлені висівні апарати Air-Pro® — візитівка родини PL. Головна мета модернізації — збільшення спектру культур, які висіваються, забезпечивши при цьому якісну розкладку насіння — від ріпаку до арахісу.

Власне новий Air-Pro® відрізняється від попередньої генерації передусім на 66% більшою накопичувальною ємністю, а також майже вдвічі ширшим вікном між ним і висівною камерою, більш точним виготовленням деталей.

NB: Результатом став якісний висів, у тому числі високих норм (наприклад, 700 тис. шт./га на сої), на швидкості 14 км/год.

Air-Pro® працює за принципом збиткового тиску та лагідно утримує насінину в ложкоподібній комірці диска. Зерно в борозні ущільнюється елементом Keeton або м’яким коліщам Seed-Lock.

На всіх сівалках PL висівний диск може отримувати обертову енергію від привідних коліс, гідравліки або індивідуального електродвигуна IRC.

 

Примітно, що для належної роботи висівний апарат Great Plains не потребує ущільнювачів, а його витратні складові розраховані як мінімум на 3 сезони експлуатації. 

Надійна робота — проста інфраструктура

Повітря до висівних камер PL5700 подається безпосередньо через порожнину рами, що суттєво спростило конструкцію машини. Моделі з центральною подачею насіння оснащені додатковим вентилятором. Це продукує повітряний потік для транспортування зерна до висівних апаратів.

В один горизонт

На дугоподібних траєкторіях під час обсіву полів прикочувальні колеса PL5000 закривають насінини ґрунтом краще. Такий ефект забезпечує ключова відмінність нової висівної секції — коротке плече між прикочувальними колесами та дводисковим сошником.

 

На елементах висівної секції можна сконцентрувати до 250 кг притискного зусилля. Відповідна сила продукується пружинами (2/4 шт.) або пневматичними гідроциліндрами системи Row Pro. Ця система автоматично коригує силу навантаження відповідно поточної твердості ґрунту. 

 

 

Точне удобрення 

Вагомим доповненням PL5700 та загалом усіх PL5000 є ексклюзив Great Plains — система точкового внесення рідких продуктів AccuShot™.

Добриво чи інсектицид подається виключно туди, де воно потрібне: чітко на насінини, або в проміжок між ними.

NB: Місце закладки та величину порції добрива задаємо на штатному моніторі Topcon.

Система реагує на проліт насінини через датчик контролю у висівній трубці. Тобто, якщо насінина не подається з певних причин (відключення секції або оминання перешкод на полі), то і добриво не подається. Саме тому ми економимо вартісне добриво та не удобрюємо бур’ян у міжрядді. Альтернативою є вилив добрив через Keeton.

Замість висновків 

Сівалка родини PL є ISOBUS-сумісною і потребує трактора потужністю 140-190 к.с. та потоку гідравліки 100-150 л/хв залежно від комплектації. Точний висів, точне внесення добрив, висока продуктивність та варіанти комплектацій розроблені з акцентом на універсальність, щоб стати “своєю” машиною як у фермерському господарстві, так і великому холдингу.

Дмитро СІРИЙ

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram