Найнебезпечніший шкідник кукурудзи, а саме стебловий кукурудзяний метелик, після збору урожаю найчастіше акумулюється в стерні кукурудзи. Там він відкладає свої личинки, які стануть шкідниками наступної весни. Аби переконатись, можна просто розрізати залишки стебла на полі, в яких часто можна виявити гусеницю шкідника, яка готується до зимівлі.

Однак шкідника можна позбутися, і якщо не повністю, то частково. І саме стадія стерні чудовий момент для скорочення популяції стеблового кукурудзяного метелика. Адже боротьба із шкідником під час вегетації рослин виснажлива, малоефективна та дорога. Тому період відразу після збору врожаю кукурудзи повинен бути присвячений механічним методам боротьби з цим шкідником.

По-перше, стерню потрібно подрібнити. Чим більше ви подрібнюєте залишки, тим ефективнішим буде наслідок процедури. Гусениці ховаються біля основи стебла, але також і трохи нижче поверхні землі, і саме їх важче знищити. Після такої процедури будуть знищені 70% гусениці. Гірші результати отримують після  використання дискової борони, плуга тощо.

NB: Що стосується інсектицидів, то на разі жоден не був схвалений для таких цілей. Однак були проведені дослідження ефективності розпилення на стерні. Але оскільки гусениці ховаються всередині стерні, дістати їх важко і такий спосіб боротьби є малоефективним.

Використання невеликої кількості азоту прискорить розкладання органічної речовини, і «схованка» гусениці буде зруйнована. Тому ймовірність того, що шкідник не виживе, буде зростати. З іншого боку, демінералізоване сміття буде більш сприйнятливим до фрагментації навесні.



Рекомендується використовувати приблизно 8-10 кг азоту на тонну залишку. Це може бути будь-яке добриво, але хороші результати, особливо якщо температура коливається вище 10 ° C, будуть помітні після використання рідких добрив, наприклад, сечовини (у вигляді розпилення на стерні землі перед оранкою) або КАС, а також рідкого гною.

Потім слід провести зимову оранку, яка покриє рештки, а також перемістить частину залишків глибоко в ґрунт, через що навесні шкідникам буде важко вибратися.

На жаль, боротьба одного фермера не принесе багато користі. Тому варто стимулювати недосвідчених виробників кукурудзи до зимової оранки та вживання потрібних заходів.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram