Фахівці Держпродспоживслужби провели щотижневий фітосанітарний моніторинг посівів озимих культур, зерносховищ, а також садів. Зокрема, в лабораторних умовах спеціалістами було визначено стан перезимівлі сисних шкідників та яблуневої молі. Перезимівля пройшла задовільно. При огляді гілок плодових дерев виявлено зимуючий запас яблуневої попелиці 5 яєць/10 см гілки, бурого плодового кліща 3 яєць/10 см гілки. Загинуло в середньому 5% зимуючої стадії шкідників, повідомляють у Держпродспоживслужбі.

Сприятливі агрокліматичні умов звітного періоду в південних, центральних, подекуди західних областях, переважно на добре розвинених посівах озимих пшениці, ячменю та жита стимулювали слабкий розвиток борошнистої роси, септоріозу, кореневих гнилей, де збудники цих хвороб збереглися на 2-6% рослин. В осередках Київської, Полтавської, Черкаської, Чернігівської областей на 3-6, макс. 10% (Волинська обл.) рослин озимини розвивається снігова пліснява.За потепління через високий рівень ураженості рослин озимини можливий масовий розвиток хвороб. Тому, ефективним заходом оздоровлення рослин та покращення стану посівів буде ранньовесняне боронування з прикореневим підживленням мінеральними добривами.

Фітоекспертизою насіння ярих зернових та зернобобових культур встановлено зараженість його збудниками альтернаріозу, гельмінтоспоріозу, фузаріозу, аскохітозу, бактеріозу, плісені тощо в межах 1-6%, в окремих партіях 10% (Вінницька обл.), що свідчить про обов’язкове оздоровлення насіння шляхом протруювання його за 2-3 тижні до сівби  препаратами відповідного спектра фунгітоксичної дії та рівня захисної
спроможності стосовно комплексу хвороб.

Повсюди спеціалісти фітосанітарної безпеки проводять обстеження зерносховищ та складських приміщень усіх форм власності на наявність комірних шкідників. Так, в окремих партіях продовольчого та фуражного зерна у Кіровоградській, Тернопільській областях виявлені комірні довгоносики, борошняний хрущак, кліщі, гороховий зерноїд.  За виявлення зараженості зерна шкідниками проводять обов’язкове знезараження збіжжя через фумігацію дозволеними фумігантами.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram