Передпосівний культиватор LEMKEN KORUND 8 у господарстві «Волинь-Агроцентр» дає змогу раніше розпочати підготовку поля до сівби, якісно закриваючи вологу.

Волога навесні – це така величина, якої відразу може бути забагато, а тоді… її вже зовсім нема. Тому і вигадують вітчизняні фермери різні способи, аби ту вологу встигнути упіймати, надійно закрити у ґрунті та якомога повніше використати для проростання насіння та розвитку сходів рослин.

Директор розташованого у Луцькому районі ТзОВ «Волинь-Агроцентр» Микола Віктович не став винаходити «велосипед» і скористався готовим рішенням від відомого німецького виробника LEMKEN, яке йому запропонували давні партнери із компанії «Агротерра». Вже другий рік поспіль передпосівний обробіток разом із закриттям вологи на полях господарства виконує 9-метровий LEMKEN KORUND 8.

— Взяли ми цей агрегат минулого року і встигли ним відпрацювати гектарів 200. Цієї весни ми вже зробили 400 гектарів під кукурудзу. Із вибором моделі не дуже вагалися, бо майже вся техніка у нас в господарстві — це LEMKEN: і ґрунтообробна техніка, і обприскувачі. Я вважаю, що від добра добра не шукають, тим більш, якщо йдеться про одного із найкращих світових виробників сільгоспмашин, — переконаний Микола Анатолійович.

ТзОВ «Волинь-Агроцентр» Микола Віктович: «Як тільки трактор може заїхати в поле, відразу ж запускаємо високопродуктивний передпосівний агрегат LEMKEN KORUND 8, який і посівне ложе підготує, і паростки бур’янів знищить, і вологу закриє».

ТзОВ «Волинь-Агроцентр» обробляє понад 2000 гектарів у колишньому Горохівському районі Волинської області, на яких вирощує кукурудзу, соняшник, сою, озимі пшеницю та ріпак.

— У нас тут скрізь чорноземи, тому оптимальна технологія обробітку ґрунту — це класична оранка. Ми практикуємо її через рік, чергуючи із лущенням. Також раз на три-чотири роки застосовуємо глибоке розпушення ґрунту. Ясна річ, що за такої технології нам потрібні якісні передпосівні агрегати, — розповідає Микола Віктович.

Загалом Волинь не обділена опадами, на відміну від багатьох інших регіонів України. Однак кліматичні зміни торкнулися і цих країв — одразу за весняною «багнюкою» може настати досить тривалий сухий період із швидким випаровуванням вологи.

— Як тільки трактор зможе заїхати в поле, маємо відразу ж туди запустити високопродуктивний передпосівний агрегат, який і посівне ложе підготує, і паростки бур’янів знищить, і вологу закриє. От якраз LEMKEN KORUND 8 припав для цього завдання у саму точку, — стверджує керівник ТзОВ «Волинь-Агроцентр».

Цікаво, що в арсеналі компанії LEMKEN для українських аграріїв наявні відразу два сучасні передпосівні агрегати — власне KORUND та SYSTEM-KOMPAKTOR.

— Різниця у їх застосуванні досить проста. KORUND краще запускати на сильно перезволожене поле. Його конструкція зроблена так, що агрегат не забиватиметься багнюкою, зокрема і його унікальні зубчасто-планчасті котки. Своєю чергою SYSTEM-KOMPAKTOR призначений для більш важких і сухих ґрунтів, коли потрібно перебивати великі тверді грудки під посів дрібнонасіннєвих культур або під цукровий буряк, що вимагає твердого та рівного підґрунтя та розпушеного верхнього шару над насіниною — пояснює регіональний менеджер LEMKEN Олександр Олексюк.

Аби аграрії могли використовувати можливості агрегата на всі 100%, регіональний менеджер LEMKEN Олександр Олексюк пояснює переваги моделі.

LEMKEN KORUND у ТзОВ «Волинь-Агроцентр» запускають у поле якомога раніше.

— Це перший агрегат, який у нас заходить в поле! KORUND просто ідеально закриває вологу і створює оптимальне посівне ложе, у чому ми вже встигли переконатися. Він сортує грудки: дрібніші, що контактують з насіниною, залишаються глибше, а на поверхні видно більші, що затримують вологу, сприяють кращому прогріванню ґрунту та зменшують вітрову ерозію, — розповідає агроном господарства Петро Личак.

Своєю чергою заступник директора ТзОВ «Волинь-Агроцентр» Ігор Віктович звертає увагу на надзвичайну маневреність агрегата.

— Він навісний, а не напівнавісний, тому вся його вага рівномірно тисне на ґрунт, що дає змогу досягти ідеального копіювання рельєфу поверхні поля. KORUND іде рівно, без забивань та збоїв, залишаючи по собі якісно вироблений слід. Вся волога лишається в ґрунті, — каже Ігор Миколайович.

Регіональний менеджер LEMKEN Олександр Олексюк пояснює ці переваги моделі оптимальним компонуванням конструкції, досягнутим завдяки тривалим випробуванням.

— У цій модифікації 6 секцій, шириною по 1,5 м. Кожна секція може обертатися на власному валу, що істотно покращує копіювання ґрунту. Основними робочими органами тут є чотири ряди лап із вібростійками, котрі гасять коливання. Залежно від потреб господарства, можна встановлювати і стрільчаті, і долотоподібні лапи, або навіть, як у цій конкретній моделі — комбінація лап обох типів, — деталізує Олександр Олексюк.

Окрім лап, конструкція LEMKEN KORUND містить широкий спектр додаткових елементів, як-от розрівнювачі сліду трактора, планки і вже згадувані спіралеподібні зубчасто-планчасті подвійні котки.

— Тут два котки, які ідуть за одним. Діаметр першого становить 330 см, а другого — 270 см. Це зроблено спеціально, щоб вони краще розбивали грудку, адже швидкість обертання у них різна, — пояснює фахівець.

Цікаво, що ще одним важливим аргументом на користь саме LEMKEN KORUND стала його відчутна економічність у плані витрати пального, у порівнянні із культиваторами інших виробників, а також — виняткова продуктивність роботи.

— Що й казати: це всього-на-всього 6 літрів «солярки» на 1 гектар, що значно менше, аніж з іншими агрегатами. До того ж, без поспіху ми спокійно обробляємо 50 гектарів за день, а якщо потрібно, то й усі 60-70 гектарів. Це вкрай важливо, зважаючи ще й на те, що KORUND заходить в поле дуже рано. Завдяки цьому ми маємо змогу отримати вчасні дружні міцні сходи рослин. А це вже половина успіху у завданні вирощування високого врожаю, — наголошує керівник ТзОВ «Волинь-Агроцентр» Микола Віктович.

У модельному ряді передпосівних культиваторів LEMKEN з пасивними робочими органами є два агрегати – KORUND та SYSTEM-KOMPAKTOR.

KORUND — це виключно навісний агрегат із шириною захвату 3; 4,5; 6; 7,5 та 9 метрів. Кожен з них розподілений на секції шириною 1,5 метри, які завдяки паралелограмному кріпленню на валу незалежно працюють як в горизонтальній, так і у вертикальній площині. Секції оснащені трьома видами різних за інтенсивністю та глибиною обробітку лап: прямі, Гамма та Марафон. Разом із задньою балкою, KORUND має до 5-ти груп робочих органів.

SYSTEM-KOMPAKTOR може бути як навісним так і напівнавісним, із жорсткою рамою та складною. Компактні моделі 3, 4, 5 та 6 метрів агрегатуються із тракторами з розрахунку 40 к.с на 1 погонний метр. Існують і більш широкозахватні моделі, що кріпляться на системоносії Gigant: 8, 10, 12 та 16 метрів. Два різновиди робочих лап також мають незалежну підвіску та в силу своєї конструкції можуть точно працювати, витримуючи глибину 2 см! SYSTEM-KOMPAKTOR має 7 груп робочих органів та є прообразом усіх сучасних «компакторів».

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram