Перші партії українських помідорів майже на чверть дешевші, аніж торік

Редакція GrowHow.in.ua   2023-04-28
Головною подією цього тижня на плодоовочевому ринку України була поява тепличних помідорів з місцевих комбінатів. Про це GrowHow повідомили аналітики проєкту «АПК-Інформ: овочі та фрукти».

Перші партії потрапили у продаж у заплановані терміни, але ціни на них майже на 25% нижчі ніж на початок сезону торік.

Спад цін закріпилися також у сегменті тепличних огірків, адже їхня пропозиція з місцевих комбінатів продовжувала поступово зростати. За останній тиждень огірки втратили до 20% від попередньої вартості.

У сегменті ж овочів борщового набору ситуація впродовж тижня була протилежною. Зокрема, продовжувала дорожчати торішня білокачанна капуста. Окрім цього суттєво зросли ціни на моркву.

Експерти зазначили, що у наступні кілька місяців на українському ринку бракуватиме овочів борщового набору, адже їх кількість у сховищах стрімко скорочується і плоди втрачають якість. Тому українські споживачі залежатимуть від наявності та обсягів партій імпортних овочів. Винятком тут може бути тільки картопля, бо, за оцінками операторів ринку, її наразі достатньо й масовий імпорт в Україну малоймовірний.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram