Покривні культури це рослини, що вирощуються на орних землях в міжсезоння, щоб допомогти захистити грунт від ерозії. Крім того, вони покращують якість грунту, а в деяких випадках забезпечують випас худоби. Також вони можуть забезпечити контроль над бур’янами, зменшуючи потребу в застосуванні агрохімії, і створюють середовище проживання для комах-запилювачів.

Грунтопокривні культури стають все більш поширеними в Сполучених Штатах. У таких штатах, як Айова, де їх вирощування заохочувалося субсидіями як частина плану управління здоров’ям грунту штату, кількість грунтопокривних ділянок збільшилася з менш ніж 10 000 акрів у 2009 році до 600 000 акрів в 2016 році.

Типові грунтопокривні культури варіюються в залежності від географії та призначення і включають в себе дрібні зернові культури (такі як жито, бобові), овочеві (редька, ріпа) і деякі однорічні трави (сорго або суданська трава, різновид сорго).

Використання таких культур вимагає планування і дотримання термінів, а часто і спеціального устаткування.

Поряд з боротьбою з ерозією, одним з головних переваг вирощування покривних культур є поліпшення здоров’я грунту. Різноманітність рослинності цілий рік збільшує вміст органічних речовин і вуглецю в грунті, фіксуючи азот в грунті і знижуючи потребу в застосовуваних азотних добривах. Пасовищні культури дають додаткову вигоду від гною. Багаторічні трави можуть допомогти зменшити засолення грунту, нехай і не відразу.

Грунтопокривні культури хороший інструмент в боротьбі з бур’янами, зменшуючи щільність і розмір бур’янів, утворюючи захист, який займає свою частку води, світла і поживних речовин, що обмежує розмір бур’янів і зменшує кількості необхідних гербіцидів.

Ідентифікація видів бур’янів, які необхідно контролювати, а також час їх появи і зростання, є ключовими елементами програми боротьби з бур’янами, так само як і посадка рослин, які будуть виробляти адекватну біомасу.

У кожної культури є своя спеціалізація, і важливо вибрати правильний варіант для необхідної роботи. Яре жито або сорти озимого жита, висіяне в більш холодних кліматичних умовах, допомагають руйнувати твердий грунт і перешкоджають розвитку дрібних бур’янів. Редька дайкон також підходить для природної обробки грунту, так як має глибокий стрижневий корінь. Вика відмінно підходить для фіксації азоту. Червона конюшина оптимальний варіант для випасу худоби та залучення комах-запилювачів. Мікси грунтопокривних культур працюють злагоджено для виконання різних завдань.

Крім того, жито, наприклад, добре поєднується з соєю. Жито пригнічує бур’яни, забезпечує контроль ерозії під час сильних весняних дощів, а її волокнисті коріння допомагають запобігти ущільнення грунту від проходу техніки під час весняної посадки.

До речі, сьогодні варіанти висіву включають використання сівалок, посів з повітря і пересівши між рядами стоячій культури. Спеціальні навісні сівалки дозволяють фермерам сіяти традиційні культури в постійні покривні культури. Покривна культура в такому випадку забезпечує контроль над бур’янами і вологістю, коли товарна культура приступає до вегетації.

NB: Але! Хоча цей підхід може добре працювати для соєвих бобів, з кукурудзою можуть бути проблеми є хвороби, що переносяться травою з однієї культури в іншу.

Успіх з грунтопокровними культурами має на увазі правильне знищення врожаю в потрібний час, тому планування має важливе значення.

При використанні гербіциду обов’язково використовуйте відповідний продукт як для покривного, так і для товарного врожаю, і дотримуйтесь обмежень по температурі і опадах.

Аналіз витрат показує, що грунтопокривні культури приносять найбільшу фінансову вигоду в рамках програми випасу худоби. З урахуванням витрат на сіно, паливо і робочу силу, переведення корів на зелений корм економить для деяких виробників більше 150 доларів на корову, що дає дві переваги поліпшення харчування тварин і поліпшення стану ґрунту.

На додаток до загальновідомих переваг, деякі фермери вважають, що збір дрібних зерен для продажу насіння може підвищити цінність їх систем обробітку.

Експерти кажуть, що в справі з покривними культурами треба йти маленькими кроками і вчитися на помилках інших.

За матеріалами Аgriculture.com

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram