Тепла зима сприяла тому, що розвиток бур’янів прогресував. Тому на полях з мульчею, зокрема, відведених під цукрові буряки, може знадобитися використання такого гербіциду як гліфосат. Однак слід звернути увагу на умови його використання.

Хоча ще до сівби цукрових буряків далеко, варто подумати про підготовку до посіву.  Довга осінь подекуди спричиняла надмірний розвиток вегетативної маси, а м’яка зима і рання весна, коли конкуренція із замерзлими міжплісними рослинами послаблювалася, сприяють розвитку бур’янів.

Як відомо, мінімальна температура застосування гліфосату становить 5-7°C, а ще однією важливою умовою є те, що речовина поглинається бур’янами. Після внесення негативну дію мають заморозки. Натомість висока температура і вологість, а також сильне сонячне світло прискорюють дію агента.

Обприскування має відбуватися не пізніше ніж за 6 днів до передпосівної культивації або не пізніше, ніж за 3 дні до сходів буряка.
В ідеалі, кількість використовуваної води повинна бути в межах 100-150 л/га чим вищf концентрація гліфосату, тим кращbq ефект і зменшення дози гербіциду.

Варто додати багатофункціональний ад’ювант для нейтралізації шкідливого впливу жорсткої води (необхідно запитати про можливість використання гліфосату). Якщо ви не використовуєте спеціалізовані ад’юванти, можна додати сульфат амонію в дозі 5 кг/га.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram