Впродовж першої і на початку другої декади грудня на території України спостерігалися явища, притаманні як осінньому, так і зимового сезонів погоди: тумани, дощі, мокрий сніг і танення снігового покриву.

Станом на 10 грудня на більшій частині території країни снігу на полях не було або висота його не перевищувала 1-5 см, лише де-не-де висота снігового покриву становила 6-18 см. Наприкінці тижня, завдяки опадам, висота снігового покриву в південних і західних областях становить 2-4 см, на решті території вона збільшилася і перебуває в межах від 15 до 37 см.

Середня кількість опадів у більшості областей становила від 121 до 193% норми (від 17 до 33 мм). У Донецькій, Запорізькій та Одеській області кількість опадів не перевищила 38-67% норми (5-14 мм), інформує УкрАгроКонсалт.Середня температура повітря в більшості областей виявилася близькою до норми або на 1-20С нижче її. У теплі дні максимальна температура повітря підвищувалася до +2-70С, в Херсонській, Миколаївській, Одеській, Волинській, Львівській та Івано-Франківській області до 8-110С тепла. Мінімальна температура повітря на більшій частині території країни знижувалася до -15-200С, у Волинській, Рівненській, Житомирській, Вінницькій, Полтавській, Луганській, Донецькій, Запорізькій і Херсонській областях до 8-130С морозу.

Негативних явищ для перезимівлі озимих культур протягом останнього тижня не спостерігалося. Вони перебували в стані зимового спокою. Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимих культур наразі становить мінус 6-110С, в Запорізькій, Миколаївській, Черкаській, Вінницькій, Івано-Франківській і Чернівецькій областях мінус 1-5 0С.

Грудневі погодні умови не вплинули на стан посівів озимих зернових культур, яке оцінюється як добрий та задовільний, повідомляють аналітики УкрАгроКонсалт.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram