У першій декаді березня в Україні спостерігалася аномально тепла для початку березня погода. Середня декадна температура повітря виявилася однією з найвищих за останні роки, в деяких регіонах зафіксовано досягнення або перевищення максимумів температури повітря, як для першої декади, так і для окремих днів. Початок другої декади березня характеризувалося нестійкою погодою з різкими перепадами температурного режиму.

Середньодобова температура повітря перебувала в межах від 1,0 до 11,20С тепла і перевищувала норму на 1-100С.

Опади різної інтенсивності спостерігалися майже на всій території країни. На території Херсонської області протягом останнього тижня продуктивних опадів не було, лише місцями 9-10 березня пройшов слабкий дощ (до 2 мм), а 13 березня в прибережних районах і на півдні — сніг і дощ в кількості 0,4-6,0 мм, що відбилося на запасах продуктивної вологи в грунті.

На кінець першої декади березня запаси продуктивної вологи під озимими зерновими культурами залежали від території. В цілому, вони були достатніми і оптимальними.

— Зважаючи на аномально теплу погоду, в середині першої декади березня озимі зернові культури відновили вегетацію, що майже на півтори — два тижні раніше середніх багаторічних термінів, — відзначають аналітики УкрАгроКонсалт.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram