Друга декада березня характеризувалася порівняно теплою, як для цієї пори року, погодою.

Середня температура повітря була на 1-8°С вище норми і перебувала в межах від 2,2 до 8,20С тепла. У більшості регіонів в окремі дні спостерігався великий перепад температур повітря від 13-160С тепла вдень до мінус 3-5°С вночі, що негативно впливало на процеси весняної регенерації рослин. Про це повідомляють аналітики УкрАгроКонсалт.

— В результаті переходу середньодобової температури через +50 озимі зернові культури відновили весняну вегетацію 8-10 березня, що є раннім терміном її відновлення, —відзначає Марина Сич, аналітик УкрАгроКонсалт.

Незначні опади у вигляді дощу відзначалися майже на всій території країни, їх сума за декаду не перевищила 1-11 мм. Наразі проблем з вологозапасами не фіксується, крім Миколаївської та Херсонської областей.

— Однак подальша тривала відсутність продуктивних опадів і сильні вітри, що спостерігаються протягом останніх двох тижнів, можуть привести до швидкого висихання верхніх шарів грунту, в яких розміщена основна коренева система рослин. У цих умовах особливо потерпатимуть слаборозвинені посіви, — зазначають аналітики.

В цьому році агрометеорологічні умови для початку вегетації озимих були дуже сприятливими. Поступове підвищення температури повітря на початку весняної вегетації є сприятливим фактором початкового росту рослин озимих.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram